Close

Manicure Japoński

Manicure Japoński

Już w siedemnastym wieku japońskie arystokratki stosowały specjalną procedurę w celu poprawy wyglądu i kondycji paznokci. Zapewniała on paznokcie piękne i błyszczące, przypominające perły. Dziś korzystamy z tej starej tradycji polecając klientkom i klientom manicure japoński.

Naturalne składniki, witaminy oraz minerały, w które bogaty jest manicure japoński, głęboko wnikają w strukturę płytki, dzięki czemu paznokcie rosną mocne i zdrowe.

Jest to zabieg w całości składający się z naturalnych składników: keratyna, podstawowego budulca paznokcia, witamin A, H, E oraz B5, które zapewniają prawidłowy wzrost paznokci, krzemionki z Morza Japońskiego, która odżywia i ułatwia wnikanie witamin w głąb płytki oraz pyłku pszczelego – źródła cystyny likwidujące problem łamliwych i kruchych paznokci

 

Manicure japoński wzmacnia naturalne paznokcie, pobudza krążenie krwi oraz stymuluje zdrowy wzrost paznokci. Doskonale chroni przed rozdwajaniem paznokci i ich łuszczeniem. Zabieg ten powoduje, że kruche paznokcie stają się sprężyste i giętkie.

Jest to doskonała terapia wzmacniająca w przerwach między manicure hybrydowym. Należy jednak pamiętać, że przez około 1-2 miesięcy od wykonania manicure japońskiego lakier nie będzie trzymał się na paznokciach, ze względu na śliskość płytki paznokciowej. Po tym okresie można wrócić do normalnego malowania paznokci.

Procedura zabiegu Manicure Japońskiego jest taka sama jak przy manicure klasycznych (ustalenie z Klientką preferowanego kształtu paznokci, odsunięcie/wycięcie skórek, odtłuszczenie płytki) z tą różnicą, że zamiast nałożenia kolorowego lakieru kosmetyczka wmasowuje w płytkę paznokcia specjalną pastę odżywiającą i nawilżającą paznokcie. Następnie wciera w płytkę paznokcia puder, który zatrzymuje składniki zawarte w paście oraz zabezpiecza przed zbyt szybkim ich wypłukiwaniem z płytki paznokcia.

Pasta stosowana przy manicure japońskim zawiera składniki i witaminy, które wiążą wodę, ułatwiają przenikanie innych substancji oraz wywierają znaczący wpływ na równowagę wodno – tłuszczową. Podstawowym zadaniem pasty jest odżywienie słabego paznokcia. Puder zabezpiecza przed czynnikami zewnętrznymi takimi jak woda czy detergenty. Po nałożeniu tych produktów paznokieć staje się ładny, gładki, o jedwabistym połysku. Różowy blask na paznokciu utrzymuje się do 2 tygodni.

Japoński manicure daje bardzo delikatny połysk, dzięki czemu mogą poddawać się mu także mężczyźni

Zabieg trwa maksymalnie 40 minut a jego koszt wynosi 45 zł